Augsta temperatūra ir viena no bakteriālas infekcijas ietekmēm uz cilvēka organismu, tā ir organisma pretreakcija infekcijai. Laiku pa laikam ikvienu no mums tā piemeklē, un pret to ir jāattiecas ļoti uzmanīgi, jo īpaši, ja tā ir bērnam. Ir ļoti svarīgi augstu temperatūru ārstēt pareizi un apzināties, kad ir laiks konsultēties ar Jūsu ģimenes ārstu. Neskatoties uz to, ka paaugstināta ķermeņa temperatūra ir laba organisma aizsargreakcija, ir cilvēki, kuriem tā ir bīstama- bērniem, kuriem tā izraisa krampjus, sirds slimniekiem.
Kas ir augsta temperatūra?
- Līdz 37 grādiem (pēc Celsija) – ir normāla ķermeņa temperatūra;
- 38,5 grādi vai vairāk pieaugušajiem, vai bērniem zem 1 gada vecuma – kontaktējaties ar ārstu;
- 39 grādi vai vairāk bērniem no 1 līdz 12 gadu vecumam - kontaktējaties ar ārstu;
- 41 grāds vai augstāk ir ļoti nopietni un šajos gadījumos nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, vēsta www.mypharmacy.co.uk.
Arī temperatūras pareizai mērīšanai ir ļoti liela nozīme. Nav nepieciešams vienmēr mērīt temperatūru, tomēr tas var pateikt daudz vairāk – cik slims cilvēks ir, nekā vienkārši pataustot pieri, kā nereti cilvēki dara.
Ko varat darīt, lai samazinātu temperatūru:
1. Iesākumā sāciet ar vienkāršām lietām:
- Dzeriet lielu daudzumu šķidruma (bezalkoholiska). Tas ir ļoti svarīgi, jo tad, kad cilvēkam ir augsta temperatūra, svīšanas laikā zūd liels daudzums organisma ūdens, kuru nepieciešams aizvietot ar jaunām rezervēm. Ir svarīgi, lai organisms nedehidrētos.
- Velciet vieglu apģērbu. Ir ļoti svarīgi ļaut organismam atvēsināties, jo pārlieku liela satīšanās siltos apģērbos var tieši traucēt temperatūrai mazināties. Uzturiet istabā siltu un komfortablu temperatūru, tikai ne pārāk karstu. Ļoti būtiski ir arī telpas vēdināt, lai tajās nebūtu sasmacis gaiss.
- Esiet rāms un mierīgs (attiecās gan uz bērniem, gan uz pieaugušajiem).
2. Lietojiet medikamentus pareizi:
Medikamentus, kas samazina temperatūru ir ļoti svarīgi lietot pēc instrukcijas, pareizās devās un noteiktos laika intervālos. Parasti kā temperatūru pazeminoši līdzekļi tiek lietoti paracetamols, aspirīns, ibuprofēns( pēdējiem diviem piemīt arī pretiekaisuma efekts, kas arī ir noderīgi. Bieži ārsti nozīmē citus nesteroīdos spēcīgākus pretiekaisuma līdzekļus( nimesulīdu, diklofenaku), bet tos var nozīmēt tikai ārsts.
Pārdozēšanas bīstamība. Pārliekos daudzumos jebkurš medikaments ir bīstams. Galvenā lieta, ko vajadzētu uzraudzīt un varbūt pat uzrakstīt uz kādas lapiņas, lai atcerētos-cik tabletes un kādos laikos ir lietotas pēdējo 24 stundu laikā, un nekādā gadījumā nepārsniedziet instrukcijā norādīto daudzumu. Vēl noteikti ir jāuzmanās lietot vairākus medikamentus, kuriem ir noteiktas kopīgas sastāvdaļas.
Paracetamols ir jau ir vairāku citu medikamentu sastāvā, un Jūs varat nevēlami saņemt papildus devu, tādēļ rūpīgi izlasiet instrukciju vai lūdziet konsultāciju farmaceitam.
Paracetamolu nedrīkstētu lietot pieaugušajiem vairāk kā 2g diennaktī, Ibuprofēnu ne vairāk kā0.8-1.2g d/n. Attiecīgi bērniem, protams, mazāk.
Paracetamolu nedrīkstētu lietot pieaugušajiem vairāk kā 2g diennaktī, Ibuprofēnu ne vairāk kā0.8-1.2g d/n. Attiecīgi bērniem, protams, mazāk.
Tāpat jāņem vērā, ka dažādi temperatūru pazeminošie līdzekļi summēsies( piemēram, ja esat ieņēmis paracetamola pilnu reizes devu, nedrīkstat uzreiz dzert ibuprofēnu; ja dzerat abus, tad attiecīgi mazākās devās.
Pārāk mazas devas saņemšana. Daudzi cilvēki, uztraucoties par zāļu pārdozēšanu, lieto tās par maz. Tikpat svarīgi, cik nepārspīlēt ar pārlieku medikamentu daudzuma uzņemšanu ir svarīgi ieņemt pietiekamu daudzumu, lai nodrošinātu terapeitisko efektu. Svarīgi ir arī ievērot Jūsu individuālo jūtību un nesajaukt ražotāja minēto maksimālo d/n devu ar jums nepieciešamo terapeitisko devu. Ļoti bieži cilvēkam ar mazu svaru, ar medikamentiem nepārsātinātu organismu pietiek ar mazākām devām.
3. Ja zāles temperatūras mazināšanai nelīdz, noberziet ar sūkli un ūdeni visu ķermeni:
- Iedzeriet pareizu devu medikamentu,
- Izmantojiet remdenu ūdeni, kas ir vairāk silts nekā auksts. Ielaidiet vannā nedaudz ūdens un mazgājiet ar sūkli visu ķermeni.
- Nekad neizmantojiet aukstu ūdeni, tā kā tas samazina asins cirkulāciju un paturēs augsto temperatūru ķermeņa iekšienē.
4. Zāļu tējas- aveņu augļi( vislabāk vasarā sasaldēti, ja nav, tad kaut vai aveņu ievārījums) aplieti ar verdošu ūdeni, liepziedu, melnā plūškoka ziedu, sudraba retēja lakstu tēja arī noderēs kā temperatūru pazeminoši līdzekļi. Tēju dzeršana arī palielinās kopējā šķidruma uzņemšanu.
5. Ķermeņa norīvēšana ar 30-40% spirtu. Īpaši bērniem, ja nekā netiekat galā ar temperatūru.
Ja Jums nepalīdz visas iepriekš pieminētās metodes, dodieties pie sava ģimenes ārsta vai piesakiet mājas vizīti.
Avots: http://iaptieka.lv
Голубитокс от диабета.Официальный сайт
https://goo.gl/YA5xO8 — АКЦИЯ! -50%
Как принимать Голубитокс? Цена препарата, где купить.
https://vk.com/golubitoks_ot_diabeta
Dabīgās matu maskas
Pavasara/vasaras- 2015 modes tendences
Alveja. Kas par to jāzina?
Kā izaudzēt citronkoku
Apsveikums sagaidot 2014.gadu!
2015.gada Pavasara modes krāsas
Ziedi un to noslēpumi
Imunitātes stiprināšanai.
Indīgie istabas un dārza augi
Karma: kā maksājam par saviem un vecāku grēkiem?
Комментарии
Отправить комментарий